Általános ellátás

Tartalmazza: konzultáció, gyógyszerbeadás, receptírás, gyógyszerköltség nélkül kutya-macska esetén.

Tartalmazza: konzultáció, gyógyszerbeadás, receptírás, gyógyszerköltség nélkül egyéb kedvtelésből tartott állat esetén.

-Receptírás:
Az állatorvos kiválasztja a legmegfelelőbb gyógyszert a diagnosztizált betegség kezelésére, részletes utasításokat ad a gyógyszer beadásának módjáról, gyakoriságáról és az esetleges mellékhatásokról.
-Táplálkozási tanácsadás:
Az állatorvos ajánlásokat ad az állat étrendjével kapcsolatban, beleértve a megfelelő tápanyagok biztosítását, az étrendi kiegészítők használatát és az elhízás megelőzését.
-Megelőző egészségügyi ellátás:
Az állatorvos tanácsokat ad a vakcinázási programokról, féregtelenítésről, bolha- és kullancsellenes kezelésekről, valamint egyéb megelőző intézkedésekről.
-Viselkedési tanácsadás:
Az állatorvos segítséget nyújt az állatok viselkedési problémáinak kezelésében, beleértve az agressziót, a szorongást és a szocializációs problémákat.
-Higiéniai és gondozási tanácsok:
Az állatorvos útmutatást ad az állatok megfelelő higiéniai ellátásáról, beleértve a fogápolást, a szőrápolást és a körömvágást.
-Betegségek kezelése és rehabilitáció:
Az állatorvos tanácsot ad a betegségek kezeléséről és a rehabilitációs folyamatokról, beleértve a fizioterápiát és a speciális ellátást igénylő állatok gondozását.
-Tenyésztési tanácsadás:
Az állatorvos segítséget nyújt a tenyésztési programok tervezésében, beleértve a genetikai betegségek megelőzését és az egészséges utódok biztosítását.

Az állat bőre alá egy Mikrochipet ültet az állatorvos (kutya és cica esetén a bal lapockájához). Már az első oltással is beadható.

Útlevél kiállításához az állatnak rendelkeznie kell mikrochippel, érvényes kombinált és veszettség oltással. Az utazást megelőző 24 órán belül az állatnak egy általános vizsgálaton kell átesnie, illetve féreghajtáson is. Különböző országok különböző feltételekkel engedik át az állatokat a határaikon, ezért kérjük egyeztessen orvosainkkal az utazás céljáról is!

Vakcinák

 Ez egy igen fertőző vírus, amely súlyos hasmenést, hányást és dehidratációt okozhat a kutyákban. Gyakran halálos kimenetelű, különösen fiatal vagy immungyengült kutyáknál.4-6 hetes kortól ajánlott. A vakcinát az oltás napjától számítva 2 hét múlva meg kell ismételni a teljes védettség érdekében.

Parvovírus, Hepatitis, Parainfluenza, Leptospirosis ellen véd az oltás. A Parvo -vakcinázás után kell elkezdeni és 2 vakcina nyújt teljes védelmet. Kutyusának és Cicusának is ajánlott.

A veszettség oltást a törvény is előírja és emberre is veszélyes lehet a betegség. Az általános immunizáló vakcinák után érdemes beadatni. 

Ez a vakcina egyben tartalmazza a Kombinált és a Veszettség vakcinákat, de csak a már korábban oltott kutyákat lehet vele kezelni.

Kombinált oltás macskáknak a FeLV(macska Leukózis) és a Parvovírus, Hepatitis, Parainfluenza, Leptospirosis ellen.

 Legalább 3 kölyök esetén az egész almot kedvezőbb áron beoltathattja.

 Legalább 3 kölyök esetén az egész almot kedvezőbb áron beoltathattja a kombinált vakcinával.

A bőrgombás fertőzések nagyon fertőzőek lehetnek, és könnyen terjedhetnek más állatokra és emberekre is. A vakcinázás segíthet megelőzni ezeket a fertőzéseket és vakcinázott állatokban a fertőzés esetén is általában enyhébbek a tünetek, és gyorsabb a gyógyulás. A bőrgombás fertőzések gyakran viszketést, fájdalmat és kellemetlenséget okoznak az állatoknak. A vakcinázással megelőzhetők ezek a kellemetlen tünetek, és javítható az állatok jóléte.

A tetanusz vakcinázás mind az emberek, mind az állatok számára fontos megelőző intézkedés a tetanusz (merevgörcs) nevű betegség ellen. A tetanusz egy súlyos és gyakran halálos betegség, amelyet a Clostridium tetani baktérium által termelt toxinok okoznak. Ezek a baktériumok általában szennyezett sebek vagy sérülések révén jutnak be a szervezetbe. A tetanusz vakcinázás az egyetlen hatékony módja annak, hogy megelőzzük a tetanusz fertőzést.

A mixomatózis egy súlyos, gyakran halálos vírusos betegség, amelyet a Myxoma vírus okoz, és elsősorban a nyulakat érinti. A betegség terjedése szúnyogok, bolhák és közvetlen érintkezés révén történik. A mixomatózis tünetei közé tartozik a duzzanat és a csomók megjelenése a bőrön, különösen a fej és a nemi szervek körül, valamint láz, levertség és étvágytalanság.

Tesztek

A fertőzés súlyosságától függően a szív- és tüdőelváltozások, légzési nehézségek alakulnak ki, amik halálos kimenetellel végződnek. Fontos tudni, hogy a szívféregbetegséget szúnyogok terjesztik, így a megelőzés kulcsa a szúnyogok elleni védekezés. A diagnózis kiemelten fontos része a vérvizsgálat(teszt), amely segít időben felismerni a fertőzést és ezután megkezdeni a kezelést.
A teszthez csupán pár csepp vérre van szükség és körülbelül 10 perc alatt már meg is lesz az eredménye. 

A már szívférges kutyusok visszatesztelése egy speciális hő protokollal, amivel ki lehet zárni az esetlegesen felmerülő false negatív (hamisan negatív) teszt eredményeket. Ez egy kulcsfontosságú lépés a kezelt kutyusoknál.

Olyan gyorsteszt, amely az állat székletében vagy hányásából kimutatja a parvovírus (CPV), a koronavírus (CCV) és a Giardia antigéneket. Az eredményt 5-10 perc alatt kapjuk meg.

A progeszteron hormon szintjét vérvétellel határozzák meg. A progeszteron teszt segítségével pontosan meghatározható a megfelelő fedeztetési idő, így biztosítva a sikeres vemhességet.

A macskáknál a FeLV (Macskák Leukózisa) és FIV (Macska Aids Vírusa) tesztek segítenek a vírusos betegségek diagnosztizálásában. A teszt pár csepp vérből fél órán belül eredményt ad.

Laboratóriumi vizsgálatok

Az állatorvosi hematológiai vizsgálatok olyan laboratóriumi tesztek, amelyek a vér különböző komponenseit és azok jellemzőit elemzik. Ezek a vizsgálatok alapvető fontosságúak a különböző betegségek diagnosztizálásában, a betegségek progressziójának nyomon követésében, valamint a kezelés hatékonyságának értékelésében.

A biokémiai vizsgálatok olyan laboratóriumi tesztek, amelyek segítségével különböző biokémiai paramétereket mérnek meg a vérplazmában vagy szérumban. Ezek a tesztek fontos információkat szolgáltatnak az állatok egészségi állapotáról, a szervek működéséről és a betegségek diagnosztizálásáról. Az állatorvosi gyakorlatban a biokémiai vizsgálatok széles körben használatosak, mivel segítenek az állapot gyors és pontos meghatározásában, valamint a megfelelő kezelés kiválasztásában.

Tartalmazza a Haematológiai és a Biokémiai vizsgálatot is.

A kenet mintát megfestik, majd festés után rögtön vizsgálják, és azonnal láthatóvá válik a hüvelyváladék mikrobiológiai összetétele. Ez segít a sejtek pontos azonosításában, és a vizsgálat pár perc alatt elvégezhető.

A folyamat során az ondóminta makroszkópos és mikroszkópos vizsgálatát végezzük.
-A kutyának öt napos önmegtartóztatás után kell érkeznie, alapos tisztálkodás után.
-A spermiumok számát, mozgékonyságát és alakját határozzuk meg. Normális esetben a spermaszám 15 millió spermium/ml-től tekinthető jónak, és legalább 40-50% a mozgó spermiumok aránya. A spermavizsgálat általában 1-2 órát vesz igénybe.

Az állatból vett minta (bőr, vér) mikroszkópos vizsgálata.

Röntgen és Ultrahang vizsgálatok

Az állatorvosi röntgenfelvétel fontos diagnosztikai eszköz, amely segít a csontok, ízületek, és belső szervek vizsgálatában, például törések, daganatok, idegen testek vagy szerkezeti elváltozások azonosításában. A felvétel készítése során az állatot megfelelően pozícionálják, esetenként nyugtatót alkalmaznak a mozgás elkerülése érdekében, majd a röntgengép segítségével képet készítenek. Az így kapott röntgenkép segít az állatorvosnak pontos diagnózist felállítani és megfelelő kezelést javasolni. Az eljárás gyors, fájdalommentes és minimalizálja a kockázatot, miközben részletes információt nyújt az állat egészségi állapotáról.

Amennyiben 1 db rtg. felvétel nem elég az állat kezelése során.

 

A csípőízületi diszplázia szűrése a genetikai hajlam felismerése és a későbbi ízületi problémák megelőzése céljából történik. Az eljárás során röntgenfelvételt készítenek az állat csípőjéről, amelyet egy szakértő értékel. A korai felismerés lehetővé teszi a megfelelő kezelés megkezdését, így javítva az állat életminőségét és mozgásképességét.

A könyök- és csípőízületi diszplázia szűrése a genetikai hajlam és ízületi rendellenességek korai felismerése érdekében történik. A szűrés során röntgenfelvételeket készítenek az állat ízületeiről, amelyeket szakértők értékelnek. A korai diagnózis lehetővé teszi a megfelelő kezelést és megelőző intézkedéseket, javítva az állat életminőségét és mozgásképességét.

A korábban elvégzett szűrések eredményeit a megfelelő bizottság elbírálja.

Az ultrahangos vizsgálat fájdalommentesen és gyorsan nyújt részletes képet a belső szervekről, segítve például a daganatok, gyulladások vagy terhesség diagnosztizálását. Az eljárás során az állatorvos gélt visz fel a vizsgált területre, majd egy ultrahangos szondával készít képeket. Érdemes elvégezni, mert non-invazív módon biztosít pontos diagnózist, amely elősegíti a megfelelő kezelési terv kialakítását.

Baleseti ellátás

Sebtisztítás, sebkezelés, kötözés.

Sebtisztítás, sebkezelés, kötözés, varrás, drénezés, infúziózás, tetanusz.

Műtéti előkészületek

Az állat lábába vénakanül kerül behelyezésre, majd azon keresztül kapja az infúziót. Miután a vénakanül eltávolításra kerül a műtétet követően, a helyén egy kis vattapamacs és egy önmagadával tapadó anyag fogja szorítani.

Műtéti altatás, az állat súlyától függően változik a mennyiség. Beadást követően pár másodperc alatt elalszik az állat.

Műtéti altatás, az állat súlyától függően változik a mennyiség. Beadást követően pár másodperc alatt elalszik az állat. A műtét után az állat megkapja az ébresztő vakcinát, amit követően drasztikusan hamarabb ébred fel.

Ivarszerv eltávolító műtétek

A szuka kutya ivartalanítása egy rutin sebészeti beavatkozás, amely során az állatorvos eltávolítja a kutya petefészkeit és méhét. Ez az eljárás nemcsak megakadályozza a nem kívánt szaporulatot, hanem csökkenti a különböző betegségek, például a pyometra és bizonyos típusú daganatok kialakulásának kockázatát.
  • 5 kg-ig                  25.000 Ft
  • 5-10kg között   30.000 Ft
  • 10-15kg között 35.000 Ft
  • 15-25kg között 40.000 Ft
  • 25kg felett          45.000 Ft 
A kan kutya ivartalanítása egy fontos és gyakori állatorvosi beavatkozás, amely számos egészségügyi és viselkedési előnnyel jár.

  • 5 kg-ig                  20.000 Ft
  • 5-10kg között   25.000 Ft
  • 10-15kg között 30.000 Ft
  • 15-25kg között 35.000 Ft
  • 25kg felett          40.000 Ft 

Az ovariectomia, vagyis petefészek-eltávolítás, egy gyakran végzett sebészeti beavatkozás macskák esetében, amelyet ivartalanítás céljából hajtanak végre. Egy kis bemetszés lesz ejtve a hasfalon és azon keresztül eltávolítva a petefészek. Az ovariectomia egy biztonságos és gyakran ajánlott beavatkozás, amely hosszú távon javíthatja a macska életminőségét.

Megelőzi a nem kívánt szaporulatot. Csökkenti a bizonyos viselkedési problémákat, mint például a jelölési viselkedés, kóborlás és agresszió. Csökkenti a hererák és a prosztata megbetegedések kockázatát.

Ivarszervek műtéti beavatkozásai

A pyometra egy súlyos, életveszélyes fertőzés a kutyák méhében, amelyet általában baktériumok okoznak. Ez az állapot leggyakrabban középkorú vagy idősebb, ivaros nőstény kutyáknál fordul elő, különösen az ivarzás után. Sebészeti beavatkozás: A méh és petefészkek eltávolítása az elsődleges kezelési módszer.

A hüvelyelőesés egy olyan állapot, ahol a hüvely szövetei kifordulnak és láthatóvá válnak a hüvelynyíláson kívül. Ez leggyakrabban fiatal, ivaros nőstény kutyák esetében fordul elő, különösen az ivarzási ciklus alatt, amikor a hormonális változások miatt a szövetek megduzzadhatnak.
Az orvos visszahelyezi a hüvelyt a normál állapotába majd varatokkal odarögzíti.

Gyakran javasolt az ivartalanítás, mivel a hormonális hatások megszüntetése csökkenti az előesés újbóli kialakulásának esélyét.

A császármetszés egy sebészeti eljárás, amelyet akkor alkalmaznak, amikor a kutya természetes úton nem tudja megszülni kölykeit. Ennek okai lehetnek például a túl nagy kölykök, a szülőcsatorna szűk volta, vagy a méhszáj elégtelen tágulása.

  • 5 kg-ig                  40.000 Ft
  • 5-10kg között   45.000 Ft
  • 10-15kg között 50.000 Ft
  • 15-25kg között 55.000 Ft
  • 25kg felett          60.000 Ft
     

 

A rejtetthere egy olyan állapot, amikor egy vagy mindkét here nem száll le a hasüregből vagy a lágyékcsatornából a herezacskóba. Ez az állapot növeli a herecsavarodás és a here daganatos megbetegedésének kockázatát, ezért javasolt a rejtetthere eltávolítása sebészeti úton.

Fogászati beavatkozások

Sebtisztítás, sebkezelés, kötözés.

Sebtisztítás, sebkezelés, kötözés, varrás, drénezés, infúziózás, tetanusz.

Fülészeti beavatkozások

A fül megvizsgálása és kititsztítása.

A hallójáratba ragadt toklász gyulladást okoz az állat fülében, ezért mielőbb el kell távolítani onnan.

Az Othaematomát általában sérülés vagy mechanikai trauma okoz. Ez az állapot a fülkagyló bőrének alatti vérzést és véraláfutást jelenti.
Az állatorvos általában drenázsot vagy szúrást végez a fülkagyló duzzadt területén, hogy eltávolítsa a felgyülemlett vért és folyadékot. Ez segít csökkenteni a duzzanatot és megelőzni a fül deformációját.

A balesetes fül korrekciója egy olyan sebészeti beavatkozás, amelyet az állatorvosok végeznek, hogy helyreállítsák a fül sérüléseit. Ezek a sérülések lehetnek harapásos sebek, szakadás, trauma vagy baleset következtében fellépő sérülések. A cél az esztétikai megjelenés helyreállítása mellett a fül megfelelő funkciójának biztosítása is.

Ez az eljárás általában akkor válik szükségessé, amikor az állat hallójárata súlyosan beteg, például krónikus fülgyulladás, daganatok vagy más súlyos fülproblémák miatt.

Szemészeti beavatkozások

Az entropium egy olyan állapot, ahol a szemhéj befelé fordul, ami miatt a szempillák és a szemhéj szövetei folyamatosan dörzsölik a szemet. Ez irritációt, fájdalmat, fertőzést és akár fekélyt is okozhat a szaruhártyán.

Az ectropium az az állapot, amikor a szemhéj kifelé fordul, így a szemhéj belső része (a kötőhártya) láthatóvá válik és kiszárad. Ez könnyen fertőzésekhez, irritációhoz és egyéb szemproblémákhoz vezethet.

Entropium vagy ectropium műtét elvégzése mindkét szemem.

A harmadik szemhéj (membrana nictitans) kimetszése egy sebészeti beavatkozás, amelyet általában akkor végeznek, ha a harmadik szemhéj krónikus problémát okoz, például tartósan kiemelkedik (prolapsus), daganat vagy más elváltozás található rajta.

A harmadik szemhéj visszahelyezése, más néven cseresznyeszem korrekciója, egy gyakran végzett sebészeti eljárás, amelyet a harmadik szemhéj mirigyének prolapsusának kezelésére használnak. A harmadik szemhéj mirigyének prolapsusa, vagy cseresznyeszem, akkor fordul elő, amikor a mirigy kijön a helyéről és láthatóvá válik a szem belső sarkában. Ez az állapot gyakran előfordul fiatal kutyáknál és bizonyos fajtáknál, mint például a bulldogok, cocker spánielek, és beagle-ök.

 

A szemhéjlebeny műtéti beavatkozása gyakran szükséges állatorvosi gyakorlatban olyan esetekben, amikor a szemhéj sérülései, daganatok vagy egyéb elváltozások jelentkeznek. Az ilyen műtétek célja a szemhéj funkcionális és esztétikai helyreállítása, hogy megóvják a szem egészségét és biztosítsák annak megfelelő működését.

Az előesett szemgolyó, más néven exophthalmus vagy proptosis, olyan sürgősségi állapot, amely sürgős állatorvosi beavatkozást igényel. Ez az állapot gyakran trauma következtében alakul ki, például verekedés, baleset vagy hirtelen mechanikai erőhatás miatt. Az állatorvosok célja ilyenkor a szemgolyó mielőbbi visszahelyezése és az állat látásának megőrzése, valamint a további károsodások megelőzése.

A szemgolyó eltávolítása, más néven enukleáció, olyan sebészeti beavatkozás, amelyre akkor kerül sor, ha a szem súlyosan károsodott, fertőzött, vagy olyan daganat van benne, amely más módon nem kezelhető. Ez az eljárás drasztikus, de szükséges lehet az állat további szenvedésének elkerülése és a beteg szem okozta egészségügyi problémák megoldása érdekében.

A fluoreszcein egy festékanyag, amely zölden fluoreszkál UV-fényben, és segít az állatorvosnak észrevenni a szemfelszín sérüléseit vagy fekélyeit.

Orthopediai beavatkozások

 

A farkaskarom amputálása szükségessé válhat súlyos sérülések, fertőzések, daganatok, anatómiai problémák vagy öncsonkítás esetén. A műtét során az állatorvos eltávolítja a farkaskaromot és a hozzá kapcsolódó csontot, majd az operációs sebet varrással zárja.

Amputálás akkor szükséges, ha komoly trauma, mint például autóbaleset, harapás vagy más mechanikai sérülés esetén, amikor már súlyos fertőzések jelennek meg, amelyek nem reagálnak a kezelésekre. A legtöbb esetben a farok amputálása után az állatok jól gyógyulnak, és képesek visszatérni normális életükhöz. 

Egyéb sebészeti beavatkozások

A végbélamputáció egy súlyos és ritka beavatkozás az állatorvoslásban, amelyre általában csak akkor kerül sor, ha más kezelési módok nem jártak sikerrel vagy ha a betegség életveszélyes.

A végbélamputáció szükséges lehet olyan esetekben:

Ha a végbélben vagy annak környékén található daganatok nem kezelhetők más módon. Olyan súlyos sérülések esetén, amelyeket nem lehet helyreállítani, például baleset következtében.
Ha a fertőzések nem reagálnak az antibiotikumokra vagy más kezelésekre, és fennáll a szepszis veszélye.
Ha például a Crohn-betegség vagy más, a végbelet érintő súlyos gyulladásos állapotok.

A végbélelőesés olyan állapot, amelyben a végbél egy része kicsúszik a végbélnyíláson kívülre. Ez az állapot gyakrabban fordul elő fiatal állatoknál, különösen kölyköknél, de előfordulhat felnőtt állatoknál is, különösen azoknál, akik hosszabb ideje szenvednek hasmenéstől vagy székrekedéstől.

Az emlő- és bőrdaganatok gyakoriak az állatoknál, különösen a nem ivartalanított nőstényeknél, és lehetnek jó- vagy rosszindulatúak. A műtét során az állatot altatják, a daganatot eltávolítják, majd az eltávolított szövetet biopsziára küldik. A daganat eltávolítása növeli az állat túlélési esélyeit és javítja életminőségét, különösen ha korán felismerik és kezelik.

A sérvműtét szükséges lehet köldöksérv, lágyéksérv vagy hasfali sérv esetén, melyek gyakran a hasfal gyengesége vagy trauma miatt alakulnak ki. A műtét során az állatot altatják, a sérvet visszahelyezik a hasüregbe, és a hasfalat megerősítik varratokkal vagy hálóval.
A beavatkozás segít megelőzni a sérv súlyosbodását és az esetleges szövődményeket, mint például a bélcsavarodást vagy a szövetek elhalását. A sérv korai műtéti kezelése csökkenti a fájdalmat és javítja az állat életminőségét.
A gyors beavatkozás és a megfelelő utógondozás elősegíti a teljes gyógyulást és minimalizálja a visszaesés kockázatát.

A bűzmirigy eltávolítása szükséges lehet ismétlődő fertőzések, krónikus gyulladás vagy daganatok esetén. A műtét során az állatot altatják, a bűzmirigyeket sebészi úton eltávolítják a végbélnyílás két oldaláról. Az eljárás csökkenti a fájdalmat és a kellemetlenséget, valamint megelőzi a további fertőzéseket és szövődményeket. Az időben elvégzett bűzmirigy eltávolítás javítja az állat életminőségét és megszünteti a visszatérő problémákat. A megfelelő műtéti technika és utógondozás biztosítja a gyors felépülést és minimalizálja a szövődmények kockázatát.

A gyomormetszés szükséges lehet idegen testek eltávolításához, daganatok kezeléséhez vagy súlyos gyomorfekélyek esetén. A műtét során a gyomrot feltárják, az idegen testet vagy beteg szövetet eltávolítják, majd a gyomrot és a hasfalat rétegesen zárják. A beavatkozás gyors és hatékony megoldást nyújt életveszélyes állapotokra, mint a gyomor elzáródása vagy perforációja. Az időben végzett gyomormetszés növeli az állat túlélési esélyeit és javítja életminőségét. A műtét utáni gondos felügyelet és megfelelő táplálás elősegíti a gyors felépülést.

Az állatorvosi bélmetszésre gyakran kerül sor idegen testek eltávolítása, daganatok vagy súlyos bélbetegségek kezelése céljából. A műtét során az állat altatása után a sebész steril technikával felnyitja a hasüreget, lokalizálja az érintett bélszakaszt, bemetszi azt, eltávolítja az idegen tárgyat vagy elváltozást, majd varratokkal zárja a bemetszést. A beavatkozás lehetőséget nyújt az állat egészségének helyreállítására és a potenciálisan életveszélyes állapotok megelőzésére. Az időben elvégzett bélmetszés javítja az állat esélyeit a felépülésre és hosszabb, egészséges életre.

Egyéb beavatkozások

 

A karomvágás az állatok gondozásának része, amely során az állatorvos levágja az állat túl hosszú karmainak hegyét, hogy megelőzze a fájdalmat, sérüléseket és a karmok befelé nővését. Az eljárás során egy speciális karomvágó ollóval gondosan levágják a karom végéből a túlnőtt részt, ügyelve arra, hogy ne sérüljön meg a vérerekkel és idegekkel ellátott rész.

A bűzmirigy ürítése az állatorvosi gyakorlatban egy szükséges eljárás lehet, ha az állat bűzmirigyei telítettek vagy gyulladtak. Az eljárás során az állatorvos óvatosan megnyomja a bűzmirigyeket, hogy eltávolítsa a felgyülemlett váladékot, enyhítve ezzel az állat kellemetlenségeit és megelőzve a további fertőzéseket.

Az állatorvosi eutanázia egy olyan eljárás, amelynek célja az állat szenvedésének humánus megszüntetése, amikor a gyógyulás vagy életminőség javítása már nem lehetséges. Az eljárás során az állatorvos egy speciális gyógyszeres oldatot ad be, amely gyorsan és fájdalommentesen megállítja az állat szívét.

Nem találta meg amit keresett?

Keressen fel minket személyesen, hívjon vagy írjon üzenetet nekünk!